Професионална гимназия по техника и електротехника "Христо Ботев", град Монтана - ПГТЕ "Христо Ботев" - Монтана "Електрото" пак е на върха
Публикувана от admin на 20.11.2012 21:25:05

На 20.11.2012 г. на изкуствения терен на стадион "Огоста" се игра финалът на градското първенство по футбол за ученици 11-12 клас. Отборите, които достигнаха до решителната среща бяха Професионална гимназия по електротехника "Христо Ботев" и Природо-математическа гимназия "Св. Климент Охридски".
Мачът започна без предварително проучване, с атаки и към двете врати. Постепенно нашият отбор установи териториално надмощие, нападателите ни все по-често опитваха удари към вратата на противника. Николай Николов действаше и по двата фланга на атаката, като отляво беше дублиран от Георги Томов. В средата на полувремето отличната игра на Ники се увенча с успех - след като открадна една топка, той направи пробив, излъга 3-ма противници и вкара от невъзможно малък ъгъл - 1:0 за ПГЕ. Малко преди съдията да даде почивка много красив гол вкара Бисер Димитров, който на границата на наказателното поле елиминира пазача си с елегантен финт, завъртя се и забоде неспасяемо в горния ляв ъгъл, току под гредата на противниковата врата - 2:0.
В началото на 2-рото полувреме след меле пред нашата врата, най-добрият играч на ПМГ Мартин Антов намали разликата. Това обаче не притесни отбора ни. Вместо да се прибере в защита и да пази резултата, нашият отбор стегна редиците и заигра още по-организирано.
На вратата Денис Тодоров по-често избиваше топката с крак, но направи и няколко красиви плонжа. Играчите ни от защитата Александър Георгиев, Персиан Йорданов и Еди Михайлов не дадоха много шансове на противниковите нападатели. Веселин Илиев спираше атаките им още в центъра, веднъж дори изчисти пред голлинията ни. Ани Петков вършееше по всички части на терена, печелейки всички първи топки. В центъра Найден Трифонов започна трудно мача, но в края му беше безпощаден, отбелязвайки два неспасяеми гола. Първият стана след образцова наша атака, при която Ники Николов леко плъзна топката към център-нападателя ни, който я засече в противниковата врата. При втория гол вратаря беше прехвърлен и само изгледа как коженото кълбо се оплете в мрежата.
Уверени в класата на своя отбор, двамата ни треньори Георги Ангелов и Петър Гергов спокойно следяха събитията на терена, без да се намесват. Те си свършиха прекрасно работата на почивката между полувремената. И така - 4:1 и отново сме шампиони, а през март продължаваме в областното първенство. Съставът на шампионите: Денис Тодоров - 1, Александър Георгиев - 3, Персиан Йорданов - 5, Бисер Димитров - 16, Еди Михайлов - 4, Николай Николов - 10, Георги Томов - 7, Найден Трифонов - 13, Веселин Илиев - 15, Ани Петков - 6, Атанас Кирилов - 2, Борис Ненов - 9. В мачовете, класирали ни за участие във финалния двубой, участие взеха още: Сашо Благоев, Персиян Петров, Цветелин Агапиев, Иван Иванов, Марио Василев, Кристиян Кузманов, Деян Иванов. Треньори - Георги Ангелов и Петър Гергов Снимки